Пламен Стоилов и проф. Христо Белоев връчиха награди „Русе“ и „Студент на годината“

сряда, 25 май 2016

В Доходно здание, на 24 май се проведе Тържествена церемония – концерт, на която кметът на Община Русе г-н Пламен Стоилов и председателят на Общински съвет – Русе чл.-кор. проф. дтн Христо Белоев  връчиха ежегодните Награди „Русе“ за постижения в областта на изкуството, културата, образованието и науката, както и приза „Студент на годината“.

Кметът на Община Русе приветства всички гости на церемонията по повод 24 май - Деня на българската просвета, култура и славянската писменост. „Нека носим в сърцето си и душата си вярата, силата, волята и гордостта на светите братя Кирил и Методии и техните ученици, и на всички знайни и незнайни просветители, благодарение, на които България я има и ще я има“, допълни г-н Стоилов. Той пожела на всички мъдрост, упоритост и трудолюбие, за да съхраним държавата си.

Наградите бяха връчени на:

РАЗДЕЛ „ОБРАЗОВАНИЕ И НАУКА“:

1.  Категория „ Основно и средно образование“

Даниела Иванова – ст. учител в МГ „Баба Тонка“ – Русе

2.  Категория „Образователна институция или учителски екип“

Учителския екип на СОУ „В. Левски“

3.  Категория „Учителски екип от основни, средни общообразователни училища и професионални гимназии“

Педагогическия колектив на СОУЕЕ „Св. Константин-Кирил Философ“ – Русе

4.  Категория „Висше образование и наука“

доц. д-р Емил Трифонов – РУ „А. Кънчев“

5.  Категория „Цялостен принос в областта на предучилищното, началното, основното средното и висшето образование“

Добромира Николова – директор на СОУЕЕ „Св. Константин-Кирил Философ“

6.  Категория „Цялостен принос и дългогодишна дейност в областта на висшето образование“

Проф. д-р Тодорка Стефанова – РУ „А. Кънчев“

РАЗДЕЛ „ИЗКУСТВО И КУЛТУРА“:

1.  Категория „Сценични изкуства“ - Илия Деведжиев, актьор

2.  Категория „Литература“ - Веселина Антонова, историк

3.  Категория „Изобразително изкуство“ - Златка Стойкова, художник

4.  Категория „Архитектура“ - арх. Цвети Русинов

5.  Категория „Творчески екип или културна организация“- Творчески екип на историците от РИМ – Русе за къща-музей „Баба Тонка“

6.  Цялостен принос и дългогодишна дейност в областта на изкуството и културата“ - Любомир Кънев – актьор от ДТ “Сава Огнянов“

11 са студентите от Русенския университет “Ангел Кънчев“ бяха номинирани за приза „Студент на годината“. Призът печелят: 1.    Нели Маркова – студент ІІІ курс в РУ „А. Кънчев“, сп. „Мениджмънт на качеството и метрологията

2.  Атанас Корабов – студент ІІ курс в РУ „А. Кънчев“, сп. „Електроенергетика и елктрообзавеждане“

3.  Жоро Жеков – студент ІІІ курс в РУ „А. Кънчев“, сп. „Информационни и комуникационни технологии“

В концертната програма участие взеха БИГ БЕНД – РУСЕ с диригент Димчо Рубчев, БАЛЕТЪТ НА ДЪРЖАВНА ОПЕРА – Русе с ръководител Силвия Томова, ФТТ „НАЙДЕН КИРОВ“ с гл. худ. ръководител Богдан Донев, Клуб по спортни танци „НАСТРОЕНИЕ“ с ръководители Елена и Иван Деспотови, Балет „ИМПУЛС“ с ръководител Петя Бонева и ВГ „Приста“ с ръководител Доротея Бальовска при ОМД – Русе, ПРЕСИЯНА и МИРЕЛА ДИМИТРОВИ, Формация за модерен балет „МИРАЖ“ при ОбДЦКИ – Русе с худ. ръководител Наталия Томова, ГАБРИЕЛА ЙОРДАНОВА, ДВГ „Слънце“ при ОбДЦКИ – Русе и солистите МИРА ПУЙКОВА и ЕЛИЦА КАМБУРОВА с худ. ръководител Наталия Константинова. Участват още ДИВНА СТАНЧЕВА, ДИМИТЪР ДИМИТРОВ, флейта, АЛЕКСАНДЪР СЪБЕВ, цигулка и Евгени Желязков от НУИ „Проф. В. Стоянов», както и очарователните малки «артисти» Мира Миленова и Марина Петрова.