събота, 17 септември 2022
До 14 ч. на територията на община Русе бяха събрани почти 2 тона отпадъци в рамките на кампанията на БТВ "Да изчистим България заедно". Над 50 служители на общинската администрация също се включиха в инициативата, като почистиха междублоковите пространства и детските площадки в Широкия център, кв. Възраждане и Младежкия парк.
"Не бива и не можем да разчитаме на националната кампания, за да пазим общия ни дом чист. Трябва да го правим ежедневно. Това показва грижата и любовта ни към него“, каза кметът Пенчо Милков. Той също се включи в кампанията, като почиства с граждани и доброволци от сдружение "СъГраждани" Парка на възрожденците. Сред най-често срещаните отпадъци се оказаха фасове и мокрите кърпички, които се разграждат средно за над 100 години. Не липсваха и пластмасови бутилки от вода и безалкохолни напитки, кенчета и пластмасови опаковки, които лесно могат да бъдат изхвърлени в цветните контейнери, а след това и рециклирани. Събраните отпадъци от акцията бяха извозени от сметосъбиращата фирма „НЕЛСЕН чистота“ ООД.
Съгласно дадените указания от Министерството на околната среда и водите няма да бъдат начислявани такси за събраните и депонирани отпадъци от инициативата.
Четвъртокласнички със специална награда за приготвената от тях торта Гараш
събота, 17 септември 2022
Над 100 участници се включиха в Стрийт баскет 3х3 турнир „Русе 2022“
понеделник, 19 септември 2022
Последни Новини
Развитието на спортната инфраструктура в Русе беше обсъдено на среща между…
сряда, 05 февруари 2025
Първият ученически турнир по плуване в обновения общински басейн се превърна…
сряда, 05 февруари 2025
Актрисата от театър „Сава Огнянов“ Ивана Керанова с номинация за награда…
сряда, 05 февруари 2025
Кметът на Русе настоя пред екоминистъра за нови норми за химическите замърсители…
сряда, 05 февруари 2025
Четвъртокласници от Русе отличени със световна награда за смелост и всеотдайност
сряда, 05 февруари 2025
Експерти обясняват възможностите за европейско финансиране в областта
сряда, 05 февруари 2025
Подкрепата за културните институции в Русе бе тема на среща между кмета…
вторник, 04 февруари 2025
Бъдещи съвместни проекти обсъдиха Пенчо Милков и кметът на Гюргево
вторник, 04 февруари 2025