Подвижна бариера на кея в Русе стана обект на вандализъм от непълнолетни

събота, 28 септември 2024

Пореден акт на вандализъм повреди подвижната бариера на кея до Топлата вода в Русе. Тя е поставена с цел възпрепятстване преминаването на автомобили по алеите, като там се допускат единствено превозни средства със специален режим на движение или такива с разрешение.

След преглед на записите от общинските охранителни камери е установено, че извършителите са група видимо непълнолетни лица. Видеоматериалите са предадени на компетентните органи, които работят по установяването на самоличността на нарушителите.

Предприети са спешни действия от фирмата, поддържаща съоръжението, и то вече е възстановено.

Община Русе категорично осъжда подобни прояви на вандализъм и ще продължи да предприема всички необходими мерки за поддържане на обществената безопасност и ред в града.