Покана - начална пресконференция по проект „Патронажна грижа за възрастни хора и лица с увреждания в Община Русе и Община Сливо поле“

вторник, 13 август 2019

На 15.08.2019 г. /четвъртък/ от 13:30 часа, в зала №1 на Областна администрация, ще се проведе начална пресконференция по проект „Патронажна грижа за възрастни хора и лица с увреждания  в Община Русе и Община Сливо поле“ със сключен административен договор BG05М9ОР001-2.040-0117-C01 по процедура за директно предоставяне на безвъзмездна финансова помощ BG05M9OP001-2.040 „Патронажна грижа за възрастни хора и лица с увреждания – Компонент 2“, по Оперативна програма „Развитие на човешките ресурси“ 2014-2020.

Основната цел на проекта е обезпечаване и подпомагане на определени целеви групи от възрастни хора и лица с различни дефицити, с риск от изолация от обществото и необходимост от медицинска грижа и обслужване.

Проектът ще създаде действащ модел за патронажни грижи за възрастни хора над 65 г. и лица с увреждания, вкл. с хронични заболявания и трайни увреждания с цел осигуряване на почасови мобилни интегрирани здравно-социални услуги в техните домове.

ПОКАНА