Русенци отбелязаха Международния ден на младежта с много настроение

вторник, 13 август 2019

Вчера, 12-ти август, пред Съдебната палата в свободна атмосфера десетки русенци отбелязаха Международния ден на младежта и празнуваха с много музика, танци и игри.  Вълнуващото събитие беше организирано от Общински младежки дом и включваше различни изяви на своеобразни сцени и ателиета. Всеки желаещ можеше да се включи свободно в като зумба танци, игра на шах, народни хора или просто игра на топка. Специално от Варненски Младежки дом бе дошъл доброволецът Георги Митев, който проведе уъркшоп по калиграфия и разкри някои тънкости за красивия шрифт, а доброволецът от Франция – момиче на име Гоизедер, проведе свободен урок по баски народни танци.

Клубовете на Младежки дом се включиха с различни прояви - балет „Импулс“  поздрави всички с танцов флашмоб, Клубът по Ушу представи демонстрация на пластични и бойни умения, ФТС „Зора“  играха хора заедно с всички на площада,  певиците от Вокална група „Приста“ Ина и Ана–Мария изпяха няколко песни от репертоара си, а клубът по шах игра свободни партии с всеки желаещ. Напълно в духа на празника, младежите от Младежкия парламент към ОМД направиха информационна кампания за програмите и дейностите, в които младите могат да се включат, предложиха различни занимателни игри и рисуваха с най-малките деца, които бяха дошли. Празникът завърши с неподражаемия стил и музика на младата арт-певица Коприва.