Покана за ежегодния фестивал „Етноритми без граници”

понеделник, 03 април 2023

ПОКАНА

Община Русе, в качеството на бенефициент по проект: „Интегрирани мерки за социално и образователно включване на уязвими групи на територията на Община Русе“, по ДФП BG05M9OP001-2.056-0007-С01, по процедура за КБ BG05M9OP001-2.056 „Социално-икономическа интеграция на уязвими групи. Интегрирани мерки за подобряване достъпа до образование“ – Компонент 2“ по ОП РЧР 2014-2020 и ОП НОИР 2014-2020, организира Фестивал „Етноритми без граници” по случай отбелязване на Световния ден на ромите – 8 април, който ще се проведе на 07.04.2023 г. от 10.30 ч. в парка на с. Ново село, община Русе.

Фестивалът се състои от 3 различни изяви:

-концерт „Етноритми без граници”, Концертът обхваща деца от 7 до 18 годишна възраст и техните учители и художествени ръководители, както и други граждани;

-представяне на класиране от конкурс за есе „Хармонията на етническата толерантност” деца от 7 до 18 годишна възраст;

-представяне на класиране от конкурс за рисунка „Цветовете на етноприятелството”- деца от 7 до 18 годишна възраст;

- представяне на класиране от  изложба-базар с традиционни за различните етноси кулинарни изделия по случай 8 април.

Събитието е във връзка с изпълнение на Дейност 7 по проекта: „Укрепване на културната интеграция и идентичността на представителите на уязвими групи“.

Община Русе кани всички граждани, партньори по проекта, заинтересовани страни и медии да присъстват на събитието.