Покана за участие в обществено обсъждане по проект „Интегриран план за градско възстановяване и развитие на гр. Русе”

вторник, 14 май 2013

Уважаеми госпожи и господа, граждани на Русе,
На 21 май 2013 г., вторник, от 17,30 ч. в сградата на Община Русе, пл. “Свобода” № 6, в Пленарна зала, ще се проведе третото обществено обсъждане на стратегическите проекти и дейности за реализация в зоните за въздействие през периода 2014 - 2020 г. по проект „Интегриран план за градско възстановяване и развитие на гр. Русе” (ИПГВР).
Проектът се изпълнява от Обединение „ИПГВР Русе 2020+”, Възложител е Община Русе, управляващ орган е МРРБ, а финансирането е от Оперативна Програма „Регионално Развитие 2007 - 2013”.
ИПГВР е основен документ за развитие на град Русе в периода 2014 - 2020 година и ще бъде задължителна предпоставка за осигуряването на финансиране за проекти за устойчиво градско развитие по линия на Структурните и Кохезионния фондове на ЕС за периода 2014 - 2020 година.
Планът се разработва като програмен документ, определящ къде да се насочват и какви проекти да бъдат реализирани, с цел постигане на синергичен ефект върху развитието на територията на избраните три зони; как да се привлекат нови инвестиции и да се постигне видимо, значимо и устойчиво подобряване в градската среда и цялостното развитие на района.
След проведените на 14 и 15 декември 2012 г. допълнителни обществени обсъждания по трите зони за въздействие, ИПГВР ще представи на Вашето внимание консолидираните стратегия и цели и индикативните проекти и дейности в:

Зона А - зона на публични функции с висока обществена значимост, включва значителна територия от централна градска част;
Зона Б - с преобладаващ социален характер, включва жилищните квартали „Родина 1, 2, 3 и 4”;
Зона В -  с потенциал за икономическо развитие – значителна част от Източна промишлена зона.

Най-учтиво Ви каним да вземете участие в последното обществено обсъждане за представянето на ИПГВР на гр. Русе с неговите стратегическа рамка, основни проекти и дейности  за всяка зона и в изпълнение на визията за развитие на гр. Русе и ролята му в Еврорегиона на Долен Дунав.

"Графични материали на представените ПУП" може да изтеглите от тук:

ПОКАНА

ДОПЪЛНИТЕЛНА ИНФОРМАЦИЯ