Половин месец до финала на втори конкурс "Знание и растеж" на фондация "Русе - град на свободния дух"

четвъртък, 13 юли 2017

На 31 юли 2017 г. изтича срокът за прием на документи за втория за тази година конкурс за проекти по програма „Знание и растеж“ на Общинска фондация „Русе – град на свободния дух“.

Основните цели на програма „Знание и растеж“ са разширяване на възможностите за достъп до знание и създаване на условия за свободно човешко развитие, както и подкрепа за разгръщането на личностните и професионалните качества и умения на хората, чрез трупане на знания, пречупени през призмата на практическия опит.

Ще бъдат подкрепени проекти в областта на историята, науката, образованието и новите технологии. Основен приоритет в проектните предложения трябва да бъде получаването и споделянето на знания и затвърждаването им с личен опит. Фокусът е върху обединяването на различни организации и институции в намирането на решения, които носят дългосрочна полза за възможно най-много хора.

Няма да бъдат разглеждани предложения, които са били депозирани в рамките на някоя от предишните конкурсни сесии, обявявани от Фондацията, и не са били одобрени за финансиране.

В конкурса могат да участват културни и образователни институции, неправителствени организации и читалища.

Максималната продължителност на проектите обхваща периода 20.09.2017 г. – 31.08.2018 г.

Крайният срок за подаване на проектните предложения е 17:30 часа на 31 юли 2017 г.

Всяка отговаряща на изискванията организация може да кандидатства за участие в конкурса, като попълни следните документи:

• Формуляр за кандидатстване (Приложение 1), който може да бъде изтеглен от сайта на Фондацията: www.free-spirit-city.eu (Секция “За нас” >> Подсекция “Финансиране” >> Финансиране на местни инициативи);
  • Удостоверение за актуално състояние
  • Оферти за формираните стойности на разходите.

Документите трябва да бъдат попълнени на български език, разпечатани на хартиен носител и да се представят на адрес: гр. Русе, бул.“Скобелев“№31, бл. „Българска роза“, до датата на изтичане на настоящата покана (31 юли 2017 г., 17:30 часа).

За улеснение на кандидатите са планирани консултации с експерти на Фондация „Русе-град на свободния дух“ и Фондация „Еконт“. За целта е необходимо да се свържете с екипа на телефон 0897 711 281, 0886 002 940 , 0886 976 464  или на електронен адрес: rusefreespiritcity@gmail.com

Повече информация е публикувана в Насоките за кандидатстване, в сайта на Фондация „Русе-град на свободния дух“ www.free-spirit-city.eu.

Конкурсът се осъществява с подкрепата на Фондация „Еконт“.