Солисти от ДВГ "Слънце" с поредно успешно участие в международен фестивал

четвъртък, 13 юли 2017

На 7 и 8 юли 2017 г. солисти от Детска вокална група „Слънце“ при Общински детски център за култура и изкуство с ръководител Наталия Константинова участваха в 13 Международен фестивал на творческите състави „Приятели на България“ в КК „Албена“.

Компетентно жури с председател композиторът Хайгошод Агасян изслуша над 1200 деца и младежи от различни самодейни творчески състави, ансамбли, клубове и индивидуални изпълнители от България, Русия, Украйна, Беларус и Молдова. Младите таланти се съревноваваха в различни раздели в областите на танцовото и певческото изкуство. В младша група - до 9 години Лия Цанкова спечели 1-во място, като се представи с песните „Щурче“ и „Волшебник недоучка“. В същата възрастова група 5-годишната Бориса Кунева спечели 2 място. За малката изпълнителка това беше първо явяване на конкурс и се представи с песните „Тайно желание“ и „Книжка сладкодумна“. В средната група - 10-14 години, Ванина Дикова спечели 2-ро място, а песните, с които се изяви бяха „Облаче ле бяло“ и „Will dances“.