Празничен великденски концерт поднесоха от хор „Свети Георги Победоносец”

четвъртък, 28 април 2016

На 27 април, от 18:30ч.,в зала „Европа” на Доходното здание се проведе празничният великденски концерт на хор „Свети Георги Победоносец” към Общински младежки дом–Русе.

Програмата беше разделена на две части, като в първата хористите изпълниха православни песнопения, а във втората чрез музика и стихове, посветени на празника Възкресение Христово успяха да докоснат публиката. Момчешкият състав от хористи изпълни „Достойно ест”,  а православната програма завърши с „Отче наш” от Койчо Атанасов. В концерта бяха включени произведения от български автори и от световно известни композитори. Тодор Попов, Моцарт и Пучини развълнуваха присъстващите и хористите получаваха бурни аплодисменти след всяко изпълнение.

Финалът на концерта беше поставен с песнопението „Христос Воскресе”, а диригента – г-жа Мина Влайкова, пожела от името на хор „Свети Георги Победоносец”, Весели и светли празници на всички християни.

Последни Новини

виж всички новини >