Предстои пръскане срещу комари в Русе и населени места от общината

вторник, 06 август 2024

Днес от 20:30 до 00:00 ч. ще се проведат наземни третирания срещу комари в селата Бъзън и Басарбово, в Образцов Чифлик и ДЗС, както и в кварталите Средна кула и Долапите. За целта ще бъде използвана цялата налична техника на фирмата, с която Община Русе има сключен договор за дезинсекция.

На 7 август /сряда/ в същия часови диапазон ще се осъществи третиране срещу комари на територията на град Русе.

На 08 август /четвъртък/ дезинсекция срещу комари ще има на територията на селата Червена вода, Долно Абланово, Ново село и Тетово.

При обработките ще се използват препаратите „Ротрин 100“ и „Цитрол“, които са сертифицирани и одобрени за употреба от Министерството на здравеопазването. Те са с изпитана и потвърдена ефективност в урбанизираните територии и са с висока степен на безопасност за хора и животни.

Технологията на дезинсекция включва използването на агрегати, които разпръскват както топъл аерозол за димна обработка, така и студен аерозол, който е под формата на микроскопични капки и е почти невидим.

При неблагоприятни метеорологични условия обработките ще се отложат за следващия подходящ работен ден.