Приключи националният конкурс за детска рисунка и илюстрация „Светът е цветен за всички детски очи“

вторник, 28 май 2024

Завърши петото издание на националния конкурс за детска рисунка и илюстрация „Светът е цветен за всички детски очи“ Русе 2024, организиран от Общинския детски център за култура и изкуство. Той е посветен на 1 юни – Международния ден на детето. Младите художници участваха в два раздела – Рисунка и Илюстрация, в четири възрастови групи: до 6 г., от 7 до 10 г., от 11 до 14 г., от 15 до 18 г., както и колективни участия.

Голям беше интересът към раздел Илюстрация, където участниците трябваше да прочетат книги на автори, които тази година имат годишнини - Ерих Кестнер, Христо Фотев, Николай Хайтов, Йордан Радичков, Никола Вапцаров, Елин Пелин и др.

Жури с председател художничката и изявен скулптор Мая Кубратова, преподавател в НУИ „Проф. Веселин Стоянов“ – Русе, прегледа над 300 творби от училища и общински детски центрове за култура и изкуство от Русе, София, Пловдив, Варна, Бургас, Добрич и много други градове и села в България. Всички отличени ще получат грамоти и награди.

Списъка с наградените млади художници можете да видите тук.