Приключи Общинското първенство по волейбол за девойки от 8 до 10 клас

сряда, 18 януари 2023

От 8 до 14 януари в Спортна зала УСШ към СК „Ялта“ се проведе Общинско първенство по волейбол за девойки 8-10 клас. В надпреварата взеха участие седем учебни заведения - СУ „Христо Ботев“, МГ „Баба Тонка“, АЕГ „Гео Милев“,  ПГИУ „Елиас Канети“, ПГО „Недка Иван Лазарова“, ПГТ „Иван П. Павлов“ и ПГДВА „Йосиф Вондрак“.
Волейболните тимове изиграха общо 13 двубоя, като първата група беше спечелена от отбора на АЕГ „Гео Милев“, а техен подгласник стана МГ „Баба Тонка“. Съперници от другата група им бяха съставите на ПГИУ „Елиас Канети и ПГТ „Иван П. Павлов“, класирани съответно на първо и второ място.
Двата полуфинала, мачът за трето и четвърто място и големият финал се състояха на 14 януари, като в първия полуфинал отборът на АЕГ „Гео Милев“ победи състава на ПГТ „Иван П. Павлов“ и си заслужи място в борбата за отличията. Във втория полуфинал девойките от ПГИУ „Елиас Канети“ играха по-силно от МГ „Баба Тонка“ и заслужено достигнаха до финал на турнира. В сблъсъка за третото място надделя отбора на МГ „Баба Тонка“ и така се окичи с бронзовите отличия в състезанието.
На финала възпитаниците на ПГИУ „Елиас Канети“, ръководени от техния треньор Борислава Николова, в оспорван и интересен двубой надделяха над момичетата от отбора на АЕГ „Гео Милев“ и завоюваха първото място.
При индивидуалните отличия за най-добър разпределител наградата беше присъдена на Виктория Илиева от ПГИУ „Елиас Канети“, Ивайла Кирева от ПГИУ „Елиас Канети“ беше избрана за най-добър нападател, а най-полезен състезател на турнира стана Ева Ангелова от АЕГ „Гео Милев“.
На 15 януари, отново в Спортна зала УСШ към „СК Ялта“, се изиграха и първите шест двубоя от Общинското първенство по волейбол за юноши  8-10 клас. Надпреварата продължава на 21 януари с още шест двубоя, като финалните мачове за разпределяне на призовите места ще се проведат на следващия ден. По същото време, но в зала „Дунав“, започнаха двубоите от общинското първенство по баскетбол за момчета и момичета 5-7 клас. Шест двубоя се състояха по програма, а на 29 януари (неделя) ще се проведат още шест мача – две полуфинални срещи, мач за трето място и финал при момчетата, както и финалните две срещи при момичетата.