Приключи XI-то издание на Международния музикален фестивал „Св. Стефан“

петък, 05 юли 2019

С участие в XI-тоиздание на Международния летен музикален фестивал „Св. Стефан“ в градБудва – Черна Гора, приключи творческиясезон за представителнатаформация на детски хор „Дунавски вълни“ към Общински детски център за култура и изкуство. През сезона, децата обогатиха репертоара си с около 20 песни и 2 многочастни произведения.

В град Будва, под ръководството на г-жа Весела Тодорова, хористите представиха едни от най-добрите образци на българския обработен фолклор, за което бяха бурно аплодирани от публиката.

Заедно с още 450 изпълнители от България, Полша, Румъния, Латвия и Словакия, участваха в дефиле, а в края на фестивала получиха дипломи и плакетиот президента на фестивала г-н Зоран Стрезовски, както и покана за следващо участие.

Реализацията на това участие се осъществи с подкрепата на Програма „Култура“ наОбщина Русе.