Пробно преброяване на земеделските стопанства в Република България през 2019 г.

вторник, 23 юли 2019

ОБЩИНА РУСЕ

ДО

ЗЕМЕДЕЛСКИТЕ СТОПАНИ

Относно: Пробно преброяване на земеделските стопанства в Република България през    2019 г.

УВАЖАЕМИ ДАМИ И ГОСПОДА,

В изпълнение на чл. 20 от Закона за преброяване на земеделските стопанства в Република България през 2020 г. и във връзка с писмо вх. №24-06-40/15.07.2019 г. на директора на Областна дирекция „Земеделие“ –  Русе Ви информирам, че град Русе (извадково) и град Мартен (изчерпателно) са определени за провеждане на пробно преброяване.

Пробното преброяване ще се проведе през периода от 1 септември до 11 октомври 2019 година онлайн или чрез анкетиране на земеделските стопанства. Целта на пробното преброяване е да се проверят в реални условия организацията, провеждането и инструментариума на преброяването, както и онлайн въвеждането на индивидуалните данни. Събирането на информация от стопанствата, включени в списъка за анкетиране по време на пробното преброяване, ще се извърши от анкетьори и от областните експерти по агростатистика.