Програма - Открит турнир по прескачане на препятствия "Купа Русе"

понеделник, 27 май 2019

ПРОГРАМА ЗА ПРОВЕЖДАНЕ НА ОТКРИТ ТУРНИР ПО ПРЕСКАЧАНЕ НА ПРЕПЯТСТВИЯ „КУПА РУСЕ“  ПОД ЕГИДАТА НА ОБЩИНА РУСЕ 01.06.2019 г.

Организатори: Клуб по конен спорт „Истър“ и Клуб по конен спорт „Екуестре“

ОБЩ НАГРАДЕН ФОНД: 10 000 ЛВ.

ТАКСА УЧАСТИЕ: 50 лв. на кон за деня. В изпитание 1 и 2 децата имат право на участие без да заплащат такса. Един кон няма право да участва в повече от две изпитания.

Програма:

Изпитание № 1: Х Паркур

Начален час - 10:00 ч.

Награждаване: Всички коне и ездачи, скочили без наказателни точки се класират на 1 място и получават розетки.

Изпитание № 2: Паркур по хронометър

Право на участие имат 4 год. коне, 5 г. коне, деца и аматьори -  височина на препятствията  100 см. За 5 г. коне паркурът се повдига до 105 см.

Награждаване:

4 г. коне – 1 място – 550 лв., 2 място – 350 лв., 3 място – 250 лв.

5 г. коне - 1 място – 550 лв., 2 място – 350 лв., 3 място – 250 лв.

Аматьори - 1 място – 550 лв., 2 място – 350 лв., 3 място – 250 лв.

Деца – класиране до 3 място с предметни награди

Изпитание № 3 за Купата на кмета на гр. Русе:  Две фази, височина 110 – 115 см.

Право на участие имат всички коне и състезатели без ограничение във възрастта.

Награждаване:  1 място – 950 лв., 2 място – 700 лв., 3 място – 500 лв., 4 място – 350 лв., 5 място – 250 лв.

Изпитание № 4 за Купата на Община Русе: Паркур с еднократен бараж, височина 120 – 125 см.

Право на участие имат всички коне и състезатели без ограничение във възрастта.

Награждаване: 1 място – 1050 лв., 2 място – 900 лв., 3 място – 750 лв., 4 място – 600 лв., 5 място – 500 лв.

Срок за заявки – 30.05.2019 год.

имейл: nadinka_koeva@abv.bg

Забележка: Заявки се приемат само по електронна поща на посочения по – горе адрес.

1. Коне и състезатели, които не са картотекирани няма да бъдат допускани до участие.

2. Организационият комитет не поема никаква отговорност за материални щети, нещастни случаи или болести и травми на коне и ездачи.

3. Ездач, отнасящ се грубо със своя кон по време на състезанието(в състезателен плац, тренировъчен манеж или плац,конюшни) ще бъде дисквалифициран от участие. Това ще се счита за нарушение на хартата за хуманно отношение с конете  на ФЕИ.

4. Всички коне трябва да притежават паспорти, оформени съгласно изискванията по Наредбата на БФ Конен спорт за организация и провеждане първенства и турнири през 2019 год. (отразени ваксинации и изследвания) и регистрирани във ВЕТ ИС. Транспортирането на конете се извършва при спазване на изискванията за хуманно отношение по време на транспорт, посочени в Закона за ветеринарномедицинска дейност.

5. Всеки начин на езда и всеки тренировъчен метод не трябва да съдържа техники, считани от ФЕИ за опасни.

Лице за връзка: Ивайло Любенов  GSM 0886 061 560

Организационен комитет