Проведе се работнически турнир по бадминтон

неделя, 23 юли 2017

На 22.07.2017 г., в Спортен Комплекс „Ялта“ се проведе работнически турнир по бадминтон – двойки мъже и  жени, организиран от Работнически Клуб „Спорт и здраве – Русе“,  под егидатата на кмета на Община Русе Пламен Стоилов.

В състезанието взеха участие служители  на седем русенски държавни и частни предприятия и ведомства: ВиК ООД,  БТБ – България АД, Държавно Предприятие „Пристанищна Инфраструктура“, Община Русе, „ВИТТЕ Аутомотив-България“ ЕООД, „Интериор 46 Дизайн“ ЕООД  и БДЖ – Пътнически превози ЕООД.

Крайно класиране

Двойки мъже:

В надпреварата при мъжете взеха участие 7 отбора.

1-во място –   ВиК ООД

2- ро място -  ДП Пристанищна инфраструктура

3-то място -   БДЖ – Пътнически превози ЕООД

Двойки жени:

Битката за медалите при седемте женски двойки, взели участие в турнира, бе изключително оспорвана и емоционална.

1- во място – „Интериор 46 Дизайн“ ЕООД

2- ро място - Община Русе

3-то място -  ВиК ООД

Купите и медалите на призьорите бяха връчени от г-н Сашо Щерев – началник отдел „Образование, младежки дейности и спорт” в Община Русе.

Българска Работническа Федерация „Спорт и здраве“ осигури купите за призьорите.

Спортният календар /Лято 2017/ на РК „Спорт и Здраве – Русе“ до края на м. септември  т.г.   предвижда провеждането на още 3 работнически турнира по тенис на маса, плажен волейбол и тенис на корт.

На 12 и 13 август 2017 г. предстои работнически турнир по тенис на маса - индивидуално мъже и жени. Място на провеждане: зала по тенис на маса гр. Русе ул. „Щип“.

РК „Спорт и Здраве – Русе благодари на всички участници за проявената воля и спортсменска игра в проведения турнир.