Проведе се традиционен концерт по повод 24 май в НЧ “Пробуда-1901г“

понеделник, 21 май 2018

24 май е не само паметна дата в българската история, но и празник, в който всички ние се прекланяме пред силата и славата на българското слово, под звуците на „Върви народе възродени“. По този повод в големия салон на НЧ “Пробуда-1901г“, с.Николово традиционно се проведе тържествен концерт с богата литературно-музикална програма. Водещ бе Мария Генова-кмет на с.Николово. Пред многолюдната публика изгряха най-малките български звездички-децата от ТС”Липниче“ към ДГ “Приказен свят“. Те, макар и малки, показаха завидни умения като танцьори. Възпитаниците на ОУ “Св.св.Кирил и Методий“ представиха невероятен букет от тържествен рецитал, песни, танци и демонстрация на бойни спортове. Индивидуални изпълнения имаха малките певици Кристина Димитрова и Стефания Горнячка, а Георги Филипов изпълни на акордеон „Еленино хоро”.

В програмата участваха съставите на читалището: Женски народен хор, Смесен народен хор, ФФ “Липник“и ТК “Настроение“. Най-вълнуващ момент за цялата публика бе отбелязването на 50-годишния юбилей на Женски народен хор. По този случай, бе поканен бившия диригент на хора Симеон Роев, който е отдал 19 години за неговото създаване и израстване. Достоен негов заместник и настоящия диригент е Румяна Русева, която вече 14 години достойно стои начело на ЖНХ, а от няколко години и на МНХ. Двамата са допринесли за спечелването на големи отличия и награди от фестивали, събори и конкурси в страната и в чужбина. В знак на признателност жителите на с. Николово им поднесоха цветя и подаръци.