Проведе се заключителна пресконференция по проект "Различни заедно вървим по пътя към училището родно"

четвъртък, 25 януари 2018

Днес, 25.01.2018 г., се състоя заключителна пресконференция по Проект „Различни заедно вървим по пътя към училището родно“, който се осъществява с финансовата подкрепа на Оперативна програма „Наука и образование за интелигентен растеж“, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейските структурни и инвестиционни фондове.

Бенефициент по Проекта е ДГ „Чучулига“, гр. Русе, а партньори са Община Русе и Фондация „Устойчиво общество“. Съгласно Договора за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ с №BG05M2ОP001-3.001-0050, подписан между Управляващия орган на ОП „Наука и образование за интелигентен растеж“ и ДГ „Чучулига“, общата стойност на Проекта е                    296 030,49 лв., като изпълнението му стартира на 02.08.2016 г. и е с продължителност 18 месеца.

На събитието Ръководителят на Проекта, г-жа Скарлет Гвоздейкова, разказа за постигнатите цели и резултати от изпълнението на проектните дейности, целящи създаване на условия за устойчива образователна интеграция и социализация на деца на възраст от 3 до 6 г., посещаващи ДГ „Чучулига“ и намиращи се в неравностойно положение. В рамките на Проекта е създадена съвременна интерактивна дидактическа база, включваща интерактивни дъски, мултимедии, таблети, театрални костюми за децата, дидактични пособия и др., подпомагаща работата на учителите по време на реализацията на Проекта, което ще продължи и след неговото приключване.

Семинарните занимания с родителите, проведените срещи с децата от целевата група, както и създадените две помагала от специалисти на Фондация „Устойчиво общество“ допринасят за формиране на родителски капацитет за развитието на децата в неравностойно положение в общността с цел превенция на рисковете от отпадане от образователната система и осигуряване на равен достъп до качествено образование в община Русе.

ПРЕССЪОБЩЕНИЕ