Ръчно направени валентинки ще красят дървото пред Доходното

понеделник, 14 февруари 2022

Над 100 собственоръчно направени валентинки по повод Деня на влюбените измайсториха участниците в четвъртия традиционен общоградски конкурс за най-креативно послание за любовта и приятелството, организиран от Сдружение с нестопанска цел „Дунавско сияние“ и Ателие „Пифчо“.  Картичките бяха журирани от дизайнерския екип на „Ауреа Артис“ – магазин за артистични и ръчно изработени подаръци.

Тази година първо място грабна осемгодишната възпитаничка от Комплекса за социални услуги за деца и семейства „Еквилибриум“ Никол Георгиева, следвана от Мелиса Самир – 5 кл. от СУЕЕ „Св. Константин –Кирил Философ“ и Дамян Георгиев – 10 клас от СУ „Христо Ботев“. Специалният приз "Най-добър от най-добрите" се присъжда  на творческия тандем Василена Ангелова и Емил Вътев от  Център за настаняване от семеен тип към БЧК. Поощрения получиха: Виктория Кирова – 4 кл. от СУЕЕ „Св. Константин - Кирил Философ“, четвъртокласниците Виктор Владимиров и Мелиса Стефанова от ОУ „Олимпи Панов“, както и Яница Захова от Двореца на децата. Журито присъжда и една комплексна награда на ОУ „Олимпи Панов“ за най-масово участие в конкурса „Да разцъфне Дървото на влюбените“.

Естествената кулминация на арт инициативата бе днес от 14.30 ч., когато Дървото на влюбените /пред Доходното здание/ “разцъфна" с направените от участниците валентинки.

По традиция всеки русенец, присъединил се към събитието  получи от инициаторите индивидуално послание за любовта и приятелството. Освен това присъстващите опитаха и от вкусните "Меденки за Анди", изработени за животоспасяващата кампания за Андриан /Анди/, който е с тумор в мозъка и се нуждае от средства за лечение и рехабилитация.

Напомняме, че всеки, който има желание и възможност да помогне на момчето, може да го направи на дарителската сметка за Андриан:

Дарителска сметка: BG67UBBS80021024739450,

титуляр: Гергана Ангелова Пометкова