Разнообразни занимания през лятото предлагат Общински младежки дом и Сдружение „Вдъхновение“

петък, 14 юни 2019

Летни обучителни курсове, интересни уъркшопи и походи на открито - това са само част от интересните предложения на Сдружение „Вдъхновение“ и Общински младежки дом - Русе за следващите няколко месеца към младите хора на Русе. Те са част от проект „Има значение кой си“, който се финансира от Министерството на младежта и спорта по Националната програма за младежта. Дейностите започват през месец юни и всички младежи на възраст между 15 и 30 години могат да се включат в тях. Предвидени са обучения по гражданско образование, младежки дейности и доброволчество, национални и европейски младежки програми, комуникационни умения, здравословен начин на живот, спортни дейности на открито, танцови уъркшопи и други. Специално място в този проект ще са обученията, предвидени за младежки работници, както и информационните кампании, насочени към всички млади хора на Русе и региона по различни теми. Част от проекта е и цветната младежка инициатива „Музика и цветове“, която ще се проведе в края на месец юни в Русе.