Русе бе домакин на държавните първенства по каробомоделен спорт - класове "NS" и „M”

четвъртък, 14 юли 2022

На малкото езеро в Лесопарк "Липник" се проведоха държавните първенства по корабомоделен спорт в класове „NS” - радиоуправляеми модели на съществуващи кораби и „M”- радиоуправляеми скоростни модели.

В надпреварата при клас “NS” се включиха 18 спортисти с 22 модела от клубовете по корабомоделизъм от Каварна, Пазарджик, Харманли, Димитровград, София и Русе.
Държавен шампион за 2022 от Клуба по корабомоделизъм в Русе стана инж. Любомир Ненов в клас F2A.

При скоростните модели се състезаваха 45 спортисти, като държавни шампиони за 2022 от Клуб по корабомоделизъм "Русе" са:
01.    Сорин Мавро - сребърен медал в клас FSR E
02.    Сорин Мавро - златен медал в клас Hydro 1
03.    Красимир Георгиев - сребърен медал в клас Hydro 1
04.    Адриан Куватов - бронзов медал в клас Hydro 1
05.    Сорин Мавро - златен медал в клас Hydro 2
06.    Разван Олеанов - сребърен медал в клас Hydro 2
07.    Красимир Георгиев - бронзов медал в клас Hydro 2
08.    Иван Георгиев - бронзов медал в клас mini Hydro
09.    Иван Георгиев - бронзов медал в клас mini MONO
10.    Красимир Георгиев - сребърен медал в клас MONO 1
11.    Сорин Мавро - златен медал в клас MONO 2.
12.    Красимир Георгиев - сребърен медал в клас MONO 2

Състезанията се провеждат под егидата на кмета на гр. Русе и Българската федерация по корабомоделен спорт. Техен организатор е спортен клуб по корабомоделен спорт "змс Иван Маринов" – Русе.