Русе ще отбележи 187 години от рождението на Васил Левски

понеделник, 15 юли 2024

Със съвместна церемония, организирана от общинската и областната администрации в Русе, ще бъде отбелязана 187-ата годишнина от рождението на Апостола на свободата – Васил Левски.

Събитието ще се състои на 18 юли, четвъртък, от 8 ч. пред паметника на революционера в Парка на възрожденците. Там по традиция свещеници от Русенската света митрополия ще отслужат благодарствен молебен, а всички желаещи ще могат да поднесат венци и цветя в знак на признателност. Свое изпълнение ще представи и възпитаникът на Театрално студио „Маска“ към Общински младежки дом – Русе Христо Костов.

На церемонията ще присъстват кметът на община Русе Пенчо Милков и неговите заместници, областният управител Драгомир Драганов, председателят на Общински съвет – Русе акад. Христо Белоев, общински съветници и други представители на местната и държавна власт.

Водещ на церемонията ще бъде Мина Маринова.

Желаещите да положат венец следва да го заявят писмено на имейл адрес: pr@mayor-ruse.bg.