Пропускане до съдържанието на страницата

Русенката Елеонора Павлова стана вицесветовен шампион при жените по авиомоделизъм

вторник, 08 август 2023

От 1 до 4 август в гр. Турда, Румъния, се проведе Световното първенство по авиомоделизъм за свободно летящи модели в клас F1E. В първенството взеха участие близо 40 състезатели от 13 държави, включително САЩ, Япония и Украйна.

България беше представена от състезателите на Спортен модел клуб "Приста" - Русе Елеонора Павлова и Велизар Владев. Въпреки изключително променливите атмосферни условия по време на състезанието, Елеонора се пребори за 2-ро място при жените и 3-то място в генералната тройка. Велизар успя да достигне 29-о място.

С постижението си Елеонора Павлова става първият български състезател, класирал се в генералното класиране на този атрактивен спорт, и заслужено ще бъде удостоена с титлата „майстор на спорта“.