Пропускане до съдържанието на страницата

Русенката Севда Асенова покори европейския връх в бокса

неделя, 23 октомври 2022

Състезателката на Боксов клуб „Русе“ Севда Асенова триумфира с титлата на Европа на първенството за жени в Будва, Черна гора. Петимата съдии бяха единодушни с оценките си за българската националка в категория до 48 килограма, която тотално Роберта Бонати (Италия) в спора за златото. Припомняме, че Асенова вече има три златни и три сребърни медала от първенства на Стария континент, а тази година спечели и бронз от Световното първенство в Истанбул.

На турнира в Будва участие взеха още Венелина Поптолева (52 кг) и Светлана Каменова (57 кг), които завоюваха сребърни отличия, а бронз спечели Станимира Петрова (54 кг). Златислава Чуканова (50 кг) зае пето място, а Габриела Димитрова (60 кг) е девета.Така българският национален тим зае трето място в отборното класиране на Европейското първенство по бокс със 17 точки, като първата позиция е за Ирландия с 36 точки, следвани от боксьорките на Украйна с 27.