Пропускане до съдържанието на страницата

Русенски плувци със 7 медала от Държавното първенство във Варна

сряда, 03 август 2022

Младите надежди на КПС "Локомотив"-Русе спечелиха 2 сребърни и 5 бронзови медала, както и две отборни купи, на Държавното лично отборно първенство за юноши и девойки младша и старша възраст на 50 м басейн, провело се от 29 до 31 юли във Варна. Русенският клуб беше представен от 17 девойки и 8 юноши, като участие в първенството взеха общо 615 плувци от 59 спортни клуба.

В надпреварата девойките младша възраст спечелиха 3-то място в отборното класиране след тимовете на "Черно Море"-Варна и "Левски"-София, а юношите младша възраст заеха 6-то място.

В крайното комплексно класиране КПС "Локомотив"-Русе завоюва 2-ро място след "Черно Море"- Варна.

Сред призьорите своите имена записаха Елинор Илиева, която завоюва 2-ро място на 200м бътерфлай и 400м съчетано плуване, Елица Костадинова спечели 3-то място на 400м и 800м св. стил, а Анна Киркова - 3-то място на 200м бруст.

В щафетните плувания възпитаниците на треньорите Деян Дончев и Стефан Миланов спечелиха 2-ро място на 4х200 м св. стил, в състав: Елинор Илиева, Кристина Иванова, Елица Костадинова и Десислава Иванова. В дисциплината 4х100 м св. стил Елинор Илиева, Кристина Иванова, Елица Костадинова и Анна Киркова завоюваха 3-то място, а на 4х100 м съчетано плуване заеха 4-то място.

Девойките старша възраст се класираха на 8-мо място в отборното класиране и се изкачиха с 4 места спрямо 2021 г.

Само преди седмица децата на КПС "Локомотив"-Русе завоюваха 2-ро място в комплексното класиране на Държавното първенство за деца 11-12 г. в Сандански на 50 м басейн.

Възпитаниците на треньорите Севиляй Сали и Берна Велинова - 10 момичета и 7 момчета, се надпреварваха с над 300 млади плувци от 50 спортни клуба в страната, покрили нормативи за участие в първенството.

Адис Петров спечели 3-то място на 100м бътерфлай с време 1:13,26, а щафетата на момчетата 4х100 м св. стил в състав: Марк Чакърян, Адис Петров, Алекс Господинов и Мартин Мацоев се класира на  3-то място.

В отборните класирания при момчетата русенският клуб зае второто място след "G.D.Sport" Благоевград, а момичетата спечелиха четвърто място след отборите на "G.D.Sport" Благоевград, ВСИ Пловдив и Пловдив 2019.