Русенските електробуси с награда от Международния панаир в Пловдив

петък, 30 септември 2022

Електробусите, които „Общински транспорт Русе“ ЕАД закупи и използва, за да изпълнява транспортната схема в града, спечелиха златен медал за иновативно изделие от 76-ото издание на Международния технически панаир в Пловдив. Те са с производител „СОР Либхави“ ООД, ситуиран в Чешката република.

Електробусът ЕБН 9,5 м е един от 15-те отличени изделия на форума, като носителите бяха определени от авторитетно жури с председател Петър Горновски – председател на Държавната агенция за метрологичен и технически надзор (ДАМТН), заместник-председател доц. д-р Иван Соколов – главен директор на Международен панаир Пловдив, и експерти от ДАМТН.

Возилата се движат изцяло на ток и разполагат със собствени зарядни станции. Имат 22 седящи места и 45 за правостоящи, място за хората с двигателни увреждания и климатична система. Посредством допълнително разположените 4 бързозарядни станции в различни точки на Русе, се извършва зареждане на 1% от батерията на високотехнологичните превозни средства за 1 минута.

„Златните медали от Международен технически панаир са най-високото пазарно отличие в българската индустрия и безспорен престиж в портфолиото на техните притежатели“, каза в приветствието си към наградените доц. д-р Иван Соколов. Той акцентира върху интелектуалния и научноприложен облик на 76-ото издание и подчерта, че „иновациите в индустрията днес рефлектират в социалното благополучие утре“. Доц. Соколов поздрави компаниите за положените усилия и постигнатия успех в оспорваната надпревара за значими иновации.

Отличени бяха още:

• Комплексна диагностика „Паспортизация“ на силови трансформатори

Производител и изложител: Централна Енергоремонтна база ЕАД, България

• ЦЕРБ БЕС – батерийна система за съхранение на енергия от възобновяеми източници

Производител и изложител: Централна Енергоремонтна база ЕАД, България

• Активни съпротивления за заземяване на звездния център на силови трансформатори

Производител и изложител: Централна Енергоремонтна база ЕАД, България

• E-loT хардуер и софтуерна екосистема за облекчаване на навлизането в IOT развитие и превръщане на конвенционалното оборудване в свързано „SMART“ устройство

Производител и изложител: Ендрих Бауелементе Вертриебс ГмбХ, Германия

• Професионална зарядна станция ELZAB ECOPOWER CC WALL

Производител и изложител: ЕЛЗАБ АД, Полша

• Софтуеър за управление на обслужването и ремонта на производствени машини