Русенският младежки гвардейски отряд се срещна с президента Румен Радев

вторник, 07 май 2024

Младежите от XIII младежки гвардейски отряд към Общински Младежки дом - Русе се срещнаха със своя патрон – президента на Република България Румен Радев. Поводът за приема в сградата на президентството бе 6 май – Ден на храбростта и празник на Българската армия.

Момчетата и момичетата имаха възможността да наблюдават тържествената смяна на почетния гвардейски караул в 12:00 часа пред сградата на администрацията на президента на Република България. След това държавният глава приветства младежите в Гербовата зала на президентството.

Командирът на XIII младежки гвардейски отряд при Общинския младежки дом в Русе Димитър Атанасов връчи на президента клетвения списък и обещание. Директорът на Младежкия дом Красимира Николаева и ръководителят на отряда Биляна Митева връчиха плакет и картина, нарисувана специално за повода от Рая Пухлева - доброволец в клуб „Младежки парламент“. Картина нарисуваха и младежите от клуба по рисуване “Палитра” с ръководител Георги Георгиев, която бе връчена на вицепрезидента Илияна Йотова.

Държавният глава поздрави учениците и приветства желанието и всеотдайността им да градят бъдещето на България.

„Учете се от делата на строителите на съвременна България и следвайте техните завети. Растете като добри хора и достойни българи, отговорни към нашето общество и държава и не забравяйте, че всички ние разчитаме на вас, защото вие сте бъдещето и надеждата на нашата страна“, каза президентът Румен Радев.

На срещата присъстваха началникът на кабинета му Гълъб Донев, секретарят по сигурност и отбрана Димитър Стоянов, съветниците по сигурност и отбрана Стефан Годжевъргов и Илия Милушев, както и  командирът на Националната гвардейска част полк. Кънчо Иванов.

Посещението завърши с обиколка на президентската библиотека.

Срещата с държавния глава бе организирана от Сдружение “Младежки гвардейски отряди”.