Русенският отбор по шахмат отново първенец във Франция

сряда, 17 декември 2014

Току що завърналият се от побратимения с Русе град Сент Уан, Франция, шахматен тим взе първо отборно място и за пореден път спечели купата на побратимените градове. В крайното класиране отборът на Подолск, Русия завоюва второ място, Сент Уан, Франция - трето, Салфорд, Англия - четвърто, Терни, Италия - пето.

За общата победа принос имаха: Теодор Недев - 6 от 7 точки; Тодор Каменов - 6 от 7 точки; Златан Гунев - 5 от 7 точки и Илвие Кавазова - 3 от 7 точки.

Състезателите присъстваха и на годишното награждаване на най-изявените отбори и спортисти от гр. Сент Уан. По време на церемонията българската група получи приветствия лично от зам.-кмета по спорта и президента на общинското спортно предприятие, с което затвърди приятелските взаимоотношения между общините Русе и Сент Уан.