Русенци с 26 награди от Националния ученически театрален фестивал „Климент Михайлов“

вторник, 06 юли 2021

С 26 награди за русенските участници в различните категории приключи Националният ученически театрален фестивал „Климент Михайлов“.

Русе бе представен от пет театрални формации. ТС „Маска“ завладя публиката с пиесата „Сцената е моят дом – театрални упражнения“, която включва елементи и на шоу-спектакъл. Детската театрална школа „Патиланци“ към Държавен куклен театър – Русе представи спектакъла „Златната ябълка“, показващ един различен и вълшебен прочит на класическата детска приказка. ТС „Метафора“ при СУЕЕ „Св. Константин-Кирил философ“ спечели овации с пиесата „Приключения опасни“. АГ „Гео Милев“ участва във фестивала с два състава – ТС „Целият свят е сцена“, който игра на английски език, и клуб „Театър“.

Фестивалът се организира от Общинския детски център за култура и изкуство, а съорганизатори са русенският драматичен театър „Сава Огнянов“ и ОП „Русе арт“. За пета поредна година е осигурен 1500 лв. награден фонд от Лайънс клуб „Сексагинта Приста“.

Ето и списък на наградените във фестивала.

Първа възрастова група:

І място – „Сцената е моят дом“ на ТС „Маска“ при ОМД – Русе

ІІ място – „Дядовата книжка“ на ДТГ „Таралежчета“ при СУ „Св. Св. Кирил и Методий“ – Силистра

ІІІ място – „Приключения опасни“ на ТС „Метафора“ при СУЕЕ „Св. Константин – Кирил Философ“ – Русе

Поощрение – „Тавански лудории“ на ДТС „Смехоранчета“ при НЧ „Дядо Стойно – 1927“ – с. Поповци, общ. Габрово

Главна мъжка роля:

Борис Николов от ДТШ „Патиланци“ при Държавен куклен театър – Русе за спектакъла „Златната ябълка“

Андрей Андреев от ДТГ „Таралежчета“ при СУ „Св. Св. Кирил и Методий“ – Силистра за спектакъла „Дядовата книжка“

Марчело Петров от ДТШ „Патиланци“ при Държавен куклен театър – Русе за спектакъла „Златната ябълка“

Светослав Матев  от ДТШ „Патиланци“ при Държавен куклен театър – Русе за спектакъла „Златната ябълка“

Поддържаща мъжка роля:

Ростислав Радомиров от ДТГ „Таралежчета“ при СУ „Св. Св. Кирил и Методий“ – Силистра за спектакъла „Дядовата книжка“

Кристиян Христов от ТС „Маска“ при ОМД – Русе за спектакъла „Сцената е моят дом“

Никола Трифонов от ТС „Метафора“ при СУЕЕ „Св. Константин – Кирил Философ“ – Русе за спектакъла „Приключения опасни“

Георги Петков от ТС „Метафора“ при СУЕЕ „Св. Константин – Кирил Философ“ – Русе за спектакъла „Приключения опасни“

Алекс Христов от ТС „Метафора“ при СУЕЕ „Св. Константин – Кирил Философ“ – Русе за спектакъла „Приключения опасни“

Главна женска роля:

Аника Георгиева от ТС „Маска“ при ОМД – Русе за спектакъла „Сцената е моят дом“

Анжелика Мартинова от ТС „Маска“ при ОМД – Русе за спектакъла „Сцената е моят дом“

Ния Иванова от ДТШ „Патиланци“ при Държавен куклен театър – Русе за спектакъла „Златната ябълка“

Мадлен Руменова от ТС „Маска“ при ОМД – Русе за спектакъла „Сцената е моят дом“

Поддържаща женска роля:

Елена Ковачева от ТС „Метафора“ при СУЕЕ „Св. Константин – Кирил Философ“ – Русе за спектакъла „Приключения опасни“

Карина Ковачева от ДТШ „Патиланци“ при Държавен куклен театър – Русе за спектакъла „Златната ябълка“

Никол Георгиева от ДТГ „Таралежчета“ при СУ „Св. Св. Кирил и Методий“ – Силистра за спектакъла „Дядовата книжка“

Виктория Валентинова от ДТГ „Таралежчета“ при СУ „Св. Св. Кирил и Методий“ – Силистра за спектакъла „Дядовата книжка“

Елица Торханова от ТС „Маска“ при ОМД – Русе за спектакъла „Сцената е моят дом“

Втора възрастова група:

І място – „Малкият принц“ на Клуб „Театър“ при АГ „Гео Милев“ – Русе

ІІ награда – „Женитба“ на ТС „Смехурко“ при Център за изкуство, култура и образование „София“ – Банкя

ІІІ място – „Странна случка през нощта“ на ТС „Целият свят е сцена“ при АГ „Гео Милев“ – Русе

Поощрение – „Вечеринката“ на МТС „Котките“ при НЧ „Св. Св. Кирил и Методий“ – Габрово

Главна мъжка роля:

Волен Кръстев от Клуб „Театър“ при АГ „Гео Милев“ – Русе за спектакъла „Малкият принц“

Велина Габровска от ТС „Смехурко“ при Център за изкуство, култура и образование „София“ – Банкя за спектакъла „Женитба“

Боян Иванов от ТС „Целият свят е сцена“ при АГ „Гео Милев“ – Русе за спектакъла „Странна случка през нощта“

Петър Начев от ТС „Чарли“ при Отдел „Култура“ – Община Пловдив за спектакъла „Нирвана“

Тихомир Иванов от МТС „Котките“ при НЧ „Св. Св. Кирил и Методий“ – Габрово за спектакъла „Вечеринката“

Поддържаща мъжка роля – ІІ възр. гр.

Пламен Трифонов от МТС „Котките“ при НЧ „Св. Св. Кирил и Методий“ – Габрово за спектакъла „Вечеринката“

Константин Стоянов от ДТС „Смехоранчета“ при НЧ „Дядо Стойно – 1927“ – с. Поповци, общ. Габрово за спектакъла „Тавански лудории“

Спас Григоров от МТС „Котките“ при НЧ „Св. Св. Кирил и Методий“ – Габрово за спектакъла „Вечеринката“

Артьом Фадеев от Клуб „Театър“ при АГ „Гео Милев“ – Русе за спектакъла „Малкият принц“