Руската общност в Русе отпразнува Нова година

понеделник, 14 януари 2019

Снощи, в ресторанта на хотел „Дунав“, руските граждани, които живеят в Русе спазиха традицията да се съберат за новогодишно тържество. Заместник-кметът по хуманитарни дейности в Община Русе Иван Григоров поздрави руската общност от името на кмета Пламен Стоилов, по повод отбелязването на Руската Нова година. На събитието присъстваха още генералният консул на Русия в Русе Анрей Громов, организаторът на тържеството – председателят на руския клуб г-жа Маша Станчева. Поздравления бяха отправени и от Областна администрация-Русе.

Г-н Иван Григоров пожела здраве и благоденствие на всички празнуващи, като поздрави и г-жа Станчева за инициативността и енергията, които влага като председател на Руския клуб.

За празничното настроение допринесоха с изпълненията си младите таланти от различни школи в Русе.