С 13 отличия се завърнаха от национален конкурс възпитаниците на Общинския младежки дом

вторник, 05 март 2024

В началото на март в София се проведе 12-ия Национален конкурс „Път към славата“. В него всяка година участват вокалисти, танцьори, инструменталисти и фолклористи, като в настоящото издание се включиха рекорден брой таланти – 2500.

В конкурса своето майсторство показаха възпитаниците на Доротея Бальовска към Общинския младежки дом, които участваха като индивидуални изпълнители и като формации. В надпреварата се включиха Вокална формация „Приста“, Вокална група „Приста тийн“, Трио „Дива“, както и индивидуални изпълнители в различни възрастови групи - Дария Стефанова /11 г./, Елена Панайотова /10 г./ , Елена Димитрова /8 г./, Йолана Роева /7 г./.

Жури в състав Васил Делиев – диригент и композитор, Розмари Драгнева – продуцент в БНТ, Мая Райкова – продуцент в БНР, Етиен Леви – поп изпълнител и преподавател по поп и джаз в Нов български университет, Ерика Саид – поп изпълнител от Малта и Джани Непи - продуцент от Италия.

Русенските изпълнители със 7 първи места, 5 втори и едно трето място.

Талантливите възпитаници на Общинския младежки дом бяха поканени да участват в конкурси в Италия, Полша, Казахстан и Узбекистан.