С празничен концерт Русе отбеляза Деня на християнското семейство

сряда, 21 ноември 2018

Тази вечер, в Пленарна зала се състоя концерт по случай празника Въведение Богородично – Ден на православната християнска младеж и семейство. Той се проведе с благословението на Негово Високопреосвещенство Русенски митрополит Наум.

На събитието присъстваха Русенският митрополит Наум и зам.-кметът по хуманитарни дейности в Община Русе Иван Григоров. Григоров връчи на Негово Високопреосвещенство поздравителен адрес от името на кмета на Община Русе Пламен Стоилов.

Русенският митрополит благослови всички присъстващи. Тематични изпълнения представиха хористите от хор "Св. Георги Победоносец" при ОМД - Русе, солистите от вокално студио „Слънчеви ноти“ с ръководител Наталия Константинова, танцьорите от фолклорен танцов ансамбъл „Зорница“ при ОбДЦКИ, както и ученици, изучаващи предмет Религия.