Съобщение за инвестиционно предложение

петък, 16 февруари 2018

О Б Я В А

до заинтересованите лица и общественост

На основание чл.4, ал.2 от Наредбата за условията и реда за извършване на оценка на въздействието върху околната среда - ОВОС (ДВ бр.25/2003г., изм. ДВ бр. 3/2011 г.)

ОБЩИНА РУСЕ

с адрес гр. Русе, п. код 7000, площад „Свобода” №6

съобщава

на засегнатото население, че има инвестиционно предложение за:

„Изграждане на три броя пилони за знамена, ефектно осветление и благоустрояване пред комплекс „Левента“ в имот с идентификатор 63427.4.2988, УПИ I-за озеленяване, кв.697, ул.„Генерал Кутузов”, гр.Русе“

Местоположение на инвестиционното предложение: Община Русе, гр. Русе, ул. „Генерал Кутузов”, УПИ I-за озеленяване, кв. 697 по плана на гр. Русе, ПИ с идентификатор 63427.4.2988 по кадастралната карта на гр. Русе;

собственост: Община Русе.

Инвестиционното предложение предвижда:

Изграждане на 3 броя пилони с височина на надземната част 18,00 метра, благоустрояване на имота, ремонт и възстановяване на съществуващи настилки и естрада.

Пилоните се разполагат в една линия, на равни разстояния един от друг. Геометричният център на средния пилон съвпада с продължението на осовата линия на ул. „Борисова“. Върху пилоните неподвижно на рамки ще бъдат окачени флаговете на ЕС, Република България и град Русе. Композицията е организирана около кръгла площадка с радиус 8,00 м., една полукръгла със същия радиус и една полукръгла с радиус 4,00 метра. Трите елемента се свързват помежду си с правоъгълни участъци и алея с ширина 2,00 метра. Върху средната полукръгла площадка ще се монтират два стационарни бинокъла на самообслужване монтирани върху метални поставки с височина 1,50 и подвижна част за регулиране на ъгъла на наблюдение и въртене на

рамото в посока северозапад – североизток. Достъпът до комплекса ще се осъществява чрез 2 броя стълби с ширина 3,00 м. както и с рампа с наклон 5% за хора в неравностойно положение и майки с детски колички. От голямата кръгла площадка ще може да се наблюдава с невъоръжено око целия град Русе и река Дунав. На нея ще могат да се представят свободно индивидуални или групови изпълнители. Ще бъдат поставени пейки за отдих и химически санитарни възли за мъже, жени и хора в неравностойно положение. Предвидено е художествено осветление на пилоните със знамената, както и ефектното осветление  на целия ансамбъл.

За контакти: инж. Станислав Данев – старши експерт в дирекция УТКС, тел. 0882  89 83 35

Писмени становища и мнения се приемат в РИОСВ – Русе, гр. Русе 7000, „Придунавски булевард” № 20, п.к. 26 и в отдел „Екология” на Община Русе, ул. „Олимпи Панов” №6.

ПЛАМЕН СТОИЛОВ

Кмет на Община Русе