Съобщение за нарушено водоподаване в части от Русе

вторник, 15 март 2022

Поради пресвързване на нов водопровод по ул. „Св. Димитър Басарбовски“ в гр. Русе на 15.03.2022 г. от 8:30 до 17:00 ч. ще бъде нарушено нормалното водоподаване на абонатите по ул. „ Св. Димитър Басарбовски“ в участъка от ул. „Македония“ до ул. „Пристанищна“ № 18 (Сарайски мост) и по ул. „Антим I“ в участъка от ул. „Стефан Стамболов“  до ул. „Антим I“ № 26, както и от ул. „Антим I“ № 26 до ул. „Св. Димитър Басарбовски“. Възможно е да бъде нарушено нормалното водоподаване и в района на Западна промишлена зона.

Поради пресвързване на СВО към подменен участък от водопровод в кв. „Долапите“, гр. Русе, на 16.03.2022 г. от 8:30 до 18:30 ч. ще бъде нарушено нормалното водоподаване на абонатите:

- в кв. „Долапите“ – в участъка от ул. „Стремление“ и ул. „Хан Кардам“ до жп прелеза и бившия стопански двор;

- в района на Индустриална зона „Запад“ (в района на хижа „Приста“), местност Над линията, дом за възрастни с деменция „Приста“ и прилежащите водоснабдителни кооперации.

Поради направа на връзки на нов водопровод със съществуващи водопроводи, подмяна и пресвързване на СВО в кв. „Средна кула“, гр. Русе, на 17.03.2022 г. от 8:30 до 16:30 ч. ще бъде нарушено нормалното водоподаване на абонатите по ул. „Зора“ в участъка от ул. „Велчова завера“ до ул. „Цанко Дюстабанов“.