Със забавна програма децата от детска градина „Пинокио“ отбелязаха деня на безопасност на движението по пътищата

сряда, 20 септември 2023

С тематични игри и състезания децата от детска градина „Пинокио“ отбелязаха Европейската седмица на мобилността.

В надпреварата за знания, свързани с безопасното придвижване на пешеходците, се включиха малчуганите от всички групи. Те показаха какво са научили за правилното разпознаване на цветовете на светофара и пътните знаци и управляваха превозни средства около различни препятствия.

На детския празник присъстваха и представители на полицията, които предоставиха полезна информация за безопасността на пешеходците, показаха на децата своята екипировка и им позволиха да  погледнат от близо специализирания полицейски автомобил.

Специални гости на празник бяха заместник-кметовете Енчо Енчев и   Димитър Недев, образователни експерти  и студенти от първи курс на специалност „Начална и предучилищна педагогика“.