Съюзът на пенсионерите в Русе отбеляза великденските празници с концертна програма и конкурс

вторник, 18 април 2023

Станалият традиционен за пенсионерските клубове в Русе великденски конкурс за домашно приготвени пити, козунаци и боядисани яйца се проведе днес във фоайето на Доходното здание.

Сред гостите на събитието под наслов "Шарени яйца и великденски вкусотии", организирано от Съюза на пенсионерите – Регион Русе с председател Мария Савова, бяха кметът Пенчо Милков, зам.-кметът Енчо Енчев, както и представители на 20 пенсионерски клуба.

„За пореден път ставаме свидетели на бодрия дух, оптимизъм и творчески ентусиазъм на хората от третата възраст в Русе и региона и ви пожелавам да продължите с нестихващ плам да утвърждавате българските традиции и да ги предавате на поколенията“, обърна се към всички участници в тържеството Пенчо Милков.

За първи път на събитието присъстваха гости от Букурещ и Гюргево, съпровождани от председателя на Демократичния съюз на българите в Румъния проф. Лука Велчов и генералния секретар на съюза Любомир Николов.

В концертната част от програмата се включиха деца от ДВГ „Слънце“ и Фолклорен танцов ансамбъл „Здравец” към ОбДЦКИ с ръководители съответно д-р Наталия Константинова и Димитър Донев, и Вокално студио за поп и джаз "Икономов“. По време на изпълненията преподаватели от ПГ по туризъм „Иван П. Павлов“ оценяваха изработените от пенсионерските клубове изделия.

В края на събитието бяха раздадени награди за аранжировка, за най-вкусен козунак и за най-красиво яйце.