Седем призови награди за балет „Импулс“ и вокална група „Приста“ от италианския Международен онлайн конкурс „Бъдещи звезди“

вторник, 16 март 2021

Седем призови награди спечелиха участниците от Общински младежки дом – Русе от Международния конкурс „Бъдещи звезди“. Той се проведе онлайн, като от 28 февруари до вчера всички участници бяха оценени от международно жури и успоредно събираха вота на публиката чрез ежедневно онлайн гласуване.

Балет „Импулс“ участва в четири категории, от които момичетата завоюваха три първи и едно второ място. Соловото изпълнение на Йоана Кръстева в категория „Модерни танци“ (11-12) години спечели първо място, дуетът на Аника Ангелова и Емма Атанасова в същата възрастова група и категория спечели второ място. Първо място взе и соловото изпълнение на Виктория Андреева в категория „Модерни танци“ (13-14 години), както и двете групови изпълнения на момичета от група „Сладури“ в категория „Модерни и характерни танци“ (17-19 години). В онлайн гласуването, достъпно за публика от цял свят,  балет „Импулс“ се нарежда на престижното трето място измежду всички 147 изпълнения.

Вокална група „Приста“  участва с две изпълнения. Соловото на Ема Карачорова в категория „Поп пеене“ (9-10 години) спечели трето място, а груповото изпълнение в категория „Поп пеене“ (17-19 години) бе отличено с първо.

Своя талант русенските деца заявиха при конкуренцията на представители от 26 държави от 3 континента.