Сградата на Община Русе светва в зелено по повод националния празник на Ирландия

вторник, 16 март 2021

Сградата на Община Русе ще бъде осветена в зелено в две последователни вечери – на 16 и 17 март.

Поводът е отбелязването на националния празник на Република Ирландия - Свети Патрик. В много държави на планетата този ден е смятан за „празник на ирландската душа“.

Община Русе се присъединява към глобалната инициатива на Ирландия, като част от честванията се изразяват в осветяване в зелен цвят на забележителни сгради по целия свят.

Тази година повече от 450 сгради ще се включат, между които Колизеумът в Рим, Наклонената кула в Пиза, Ниагарският водопад, Операта в Сидни, Емпайър Стейт Билдинг в Ню Йорк, Музеят на кикладското изкуство в Атина и много други.

През 2020 г. водопадът Виктория, средновековните стени на Йорк, проектът „Едем“ в Корнуол, нации в Абу Даби, Шато де Болье на брега на Луарата, кулата Атакуле в Анкара и Стадионът Сидзуока в Япония за първи път бяха част от инициативата.

С осветяването на сградата на Община Русе кметът Пенчо Милков затвърждава приятелските взаимоотношения между двете държави с призив още градове в България да се присъединят.