Село Бъзън отпразнува 5 години от преминаването си към община Русе

понеделник, 13 октомври 2014

Зам.-кметът Димитър Наков беше официален гост на празника на село Бъзън, с което малкото населено място отбеляза с концерт 5 години от присъединяването си към община Русе. С указ на президента на Република България и провел се референдум сред жителите, на 14.10.2009 г., селото се отделя от община Ветово и се утвърждава в границите на община Русе. Господин Наков прочете поздравителен адрес от името на кмета Пламен Стоилов и изказа своите благопожелания на жителите на селото за здраве,щастие и още повече щастливи дни. В тържествения концерт участие взеха детска формация „Степ Бай Степ“, детско-юношески фолклорен ансамбъл „Зорница“, детска вокална група „Слънце“, клуб по спортни танци „Настроение“ и др.