понеделник, 16 октомври 2023
През уикенда се проведе турнир по ускорен шах, в който се включиха 26 състезатели. Надпреварата се организира от Шахматен клуб „Дунав - 1931“ и Работнически клуб „Спорт и здраве - Русе“ и с подкрепата на Община Русе.
Турнирът протече в 7 кръга при контрола 15 мин. + 5 сек. добавено време на състезател. В него се включиха състезатели от русенските шахматни клубове „Дунав – 1931“ и „Пристис“, както и от клубове от Разград и Кубрат. Сред участниците имаше ФИДЕ майстор, майстор на спорта и няколко кандидат-майстори.
След много оспорвана борба, първото място завоюва ФИДЕ майсторът от ШК „Пристис“ Ростислав Раев с 6 точки. Втори се класира 11-годишният Константин Хлусов от ШК „Дунав - 1931“ с 5.5 точки, който беше изненадата на турнира. Трето и четвърто място с по 5 точки заеха съответно Николай Петков от ШК „Дунав“ и Росен Русев от Разград. Йордан Йорданов от ШК „Дунав“ получи наградата за ветерани. При децата до 12 години най-добре се представи Иван Петков, а във възрастовата група до 16 г. победител бе Георги Димитров.
Русенци протестираха в Гюргево срещу изграждането на инсинератора за болнични…
събота, 14 октомври 2023
С много усмивки и награди завърши „Празникът на квартала – Заедно в Здравец“
понеделник, 16 октомври 2023
Последни Новини
Кметът Пенчо Милков и доброволците в Русе обсъдиха развитието на формированието…
четвъртък, 17 юли 2025
40 самолета кацат на летището в Русе за грандиозно авиошоу и национален…
четвъртък, 17 юли 2025
38 младежи са заявили своето участие в Националния ученически конкурс…
четвъртък, 17 юли 2025
Пенчо Милков: Русе е готов да бъде център на българското председателство…
четвъртък, 17 юли 2025
Арт ателиета "Творческо лято" започват от 12 август в галерията
сряда, 16 юли 2025
Пенчо Милков: Разширяването на GG Group в Русе е стратегическа инвестиция…
сряда, 16 юли 2025
Временни ограничения на движението от Николово до Червена вода на 19 и…
сряда, 16 юли 2025