Шест проекта от Община Русе са одобрени в рамките на Национална кампания „За чиста околна среда – 2019 г.“

вторник, 23 април 2019

Общо шест са одобрените за финансиране проекти, подадени от кметства и учебни заведения на територията на община Русе в Националната кампания „За чиста околна среда – 2019“.„Зелен административен център“ в гр. Мартен и „Възстановяване и облагородяване на зона за отдих в с. Червена вода” са двата одобрени проекта на русенските кметства. В две детски градини в града ще се проведат инициативите „Екоприказка без край от ДГ „Снежанка“ и „Зелените работилници“ в детска градина „Пинокио“. В детска градина „Приказен свят“ в с. Николово проектът е под надслов „Обичам природата – част съм от нея“, а в „Райна Княгиня“,  гр. Мартен - „Растем и играем сред чиста и зелена природа”. Общата стойност на всички проекти възлиза на почти 40 хил. лв. Конкурсът се обявява за поредна година от Министерството на околната среда и водите (МОСВ) и Предприятието за управление на дейностите по опазване на околната среда (ПУДООС) в рамките на Националната кампания на тема „Обичам природата – и аз участвам“. В него могат да участват общини, кметства, държавни и общински училища, детски градини и центрове за подкрепа на личностното развитие и др.