СК „Триатлон - Далян“ кани децата на открит спортен празник този петък

понеделник, 08 август 2016

На 12 август (петък), от 8:30 часа, в комплекс „Олимпия“, „Спортен клуб триатлон - Далян” – Русе организира спортен празник за деца от 7 до 16 години. Събитието е част от проекта на клуба, реализиран в рамките на кампанията „Русе  - Европейски град на спорта 2016”, с финансовата подкрепа на Общинска фондация „Русе – град на свободния дух”. Спортната проява ще включва демонстративни упражнения по плуване и щафетни игри по лека атлетика. Желаещите да участват могат да се запишат на място в комплекс „Олимпия“ след 17:00 часа, на телефон: 0885663705, както и на e-mail: miglena.g.angelova@abv.bg. Освен записалите се за участие в надпреварата ще се включат и ученици от училищата партньори по проекта ОУ „Никола Обретенов“ и СУ „Васил Левски“, както и деца, лишени от родителски грижи. Всички състезатели ще бъдат наградени с грамоти.

Проектът има за цел да популяризира спортовете плуване и лека атлетика, както и да предостави условия за интеграция чрез спорт на ученици с различен социален статус.