събота, 18 май 2024
Момичетата на баскетболен клуб Дунав-Русе-2016 до 12 години завоюваха шампионската титла за сезон 2023/2024 г.
Финалният турнир на Държавното първенство за момичета U12 се проведе в София, където състезателките на русенския клуб се класираха на второ място в групата си след победи над Тунджа Ямбол (63:61) и Шампион 2006 (106:38), но загубиха от Рилски Спортист (53:71).
В решителния полуфинален мач срещу домакина на турнира - Септември София, баскетболистките на Руслан Русев показаха класа и се наложиха убедително с 66:52.
В истински баскетболен спектакъл на финала Дунав се изправи срещу Славия. Двубоят бе равностоен до средата на последната четвърт, но опитът и самочувствието на русенските баскетболистки им помогнаHA да вземат надмощие и да триумфират с крайното 90:78.
Това е трета шампионска титла за СКБ „Дунав-Русе-2016“ в детско-юношеските възрастови групи през последните три години, като през миналия сезон баскетболистките до 12 г. останаха на крачка от златото, губейки тогава финала на Държавното първенство.
Клубът изказва своята благодарност за подкрепата на Община Русе като официален партньор и на всички, допринесли за този значим успех.
Последни Новини
Съборът в Хотанца обедини поколения жители в празник на традициите и фолклора
събота, 25 юли 2026
Седмичен отчет за дейността на общинската администрация
петък, 24 юли 2026
Приключи първият етап от инициативата за гражданско участие в опазването…
петък, 24 юли 2026
Спектакъл за насилието и доброто се играе тази събота във Фабрика „Култура“…
петък, 24 юли 2026
МИРГ Русе – Иваново – Борово подкрепя местните общности и ще финансира…
петък, 24 юли 2026
В периода 27-30 юли ще се третира срещу комари в Русе и населените места…
петък, 24 юли 2026
Временни промени в разписанията на три линии от градския транспорт в Русе…
петък, 24 юли 2026