София Филм Фест идва в Русе

четвъртък, 22 ноември 2018

Днес, във фоайето на Доходно здание, се проведе пресконференция по повод предстоящия този уикенд София Филм Фест – Русе. На събитието присъстваха зам.-кметът по хуманитарни дейности в Община Русе Иван Григоров, началникът на отдел „Култура“ в Община Русе Ива Чавдарова, както и ръководителят на прес-отдела на София Филм Фест Светлана Дамянова.

В продължение на 10 години София Филм Фест пътува неуморно с мисията да среща публиката в цяла България с най-доброто кино от изминалата година. През всичките тези години Русе е неизменна спирка от вълнуващото кинопътуване.

В рамките на 3 дни, от 23 до 25 ноември в Голямата зала на Доходно здание, русенската публика ще има възможност да се наслади на изключителна селекция от 8 филма, както и да се срещне с част от екипа на забележителния български филм  „Врагове“.

„София Филм Фест в Русе“ се организира от Община Русе и Арт Фест, с подкрепата  на  ИА  „Национален филмов център“ и верига киносалони  Europa Cinemas.

Събитието е част от програмата на Есенния салон на изкуствата и културатаорганизиран от Община Русе.

Прожекциите на всички филми са с вход свободен.