Солисти от ДВГ "Слънце" с първо място и награда в Международен музикален фестивал

понеделник, 10 октомври 2016

От 7 до 9 октомври 2016 г. в град Кюстендил се проведе 13-ти Международен детски музикален фестивал „Златни ябълки“. В него взеха участие солистите Мира Пуйкова и Васил Сиромахов от Детска вокална група „Слънце“ при Общински детски център за култура и изкуство с ръководител Наталия Константинова.

Мира се представи с авторска песента по музика на Валери Костов и текст на русенската поетеса Анета Мутафова „Дай ми само пет минути“ и спечели първо място в първа възрастова група.

Васил изпълни песента „Младежки мечти“, която също е авторска по музика на Валентина Ценова и Добрин Добрев и текст на Валентина Ценова и заслужено бе удостоен със специална награда във втора възрастова група.

До участие в конкурса бяха допуснати 36 деца от 22 български града, както и изпълнители от Сърбия, Македония, Босна и Херцеговина. Всички изпълнения се оценяваха от 3-членно международно жури с председател Дарко Шерденков от Македония.