Спортният клуб по джудо „Кано-Русе“ отличи най-добрите си състезатели за 2021

петък, 24 декември 2021

На официална церемония в тренировъчната база на клуб на по джудо „Кано-Русе“ бяха раздадени награди на най-успешните му състезатели през годината.

На нея сенсей Пламен Георгиев представи постиженията от последните месеци пред погледите на десетки начинаещи в японското бойно изкуство деца и младежи, множество медалисти от регионални, държавни и други шампионати и носителите на степени от различните възрастови групи в клуба. Той поздрави за усърдието младите таланти в джудото и им даде напътствия за по–добро представяне в бъдеще.

Експертът от отдел „Образование, спорт и младежки дейности“ Лачезар Иванов също бе сред гостите. Той поздрави джудистите от името на Община Русе и награди втория най-добър състезател за 2021 г.

Не бяха забравени и всички спомоществователи, оказали съдействие на клуба от самото му създаване, както и при намирането на подходящо помещение и осигуряването на подходящи условия за тренировки. Всеки от тях бе отличен с грамота и сувенири с логото на „Кано – Русе“ и получи благодарност от старши треньора. Специалната награда за отдаденост заслужи сенсей Евгени Любенов, а сенсей Пламен Георгиев бе удостоен със специална грамота и плакет.

„Тук всички сме едно голямо семейство, в което помагаме на изпадналия в нужда и работим в единодействие за постигане на целите си“, каза Георгиев.

В „Кано – Русе“ тренират 50 деца в три възрастови групи – най-малките са 4-годишни, а най-големите – почти пълнолетни. В клуба се развива мъжко и женско джудо. Има и деца със специални образователни потребности, а работата с тях носи голямо удовлетворение, споделя старши треньорът.

Ето и носителите на годишните награди:

№1 Виктория Иванова

№2 Симона Дончева