Стартира Великденска работилница за ученици от начален курс

понеделник, 18 април 2016

Днес, 18 април 2016 г. стартира Великденска работилница за ученици от начален курс (1-4 клас) на русенските училища, която е организирана от Клуб „Непресъхващ извор“ към Общински детски център за култура и изкуство – Русе с ръководител Теменужка Донева. Децата се запознават с традициите и обичаите, свързани с един от най-светлите християнски празници Великден, показват им се различни техники за боядисване на яйца и те имат възможността да боядисат яйца с традиционна и мраморна техники. Заниманията във Великденската работилница ще се провеждат до края на седмицата. За по-голямото удобство на децата са предвидени два варианта: стационарна работилница в сградата на ОбДЦКИ на ул.“Околчица“ 9 за наблизо намиращи се училища и пътуваща - за по-отдалечени училища. Стационарната работилница посреща децата-участници с красива Великденска украса, която допринася за празничното им настроение.