Стрелците на „Локомотив“ с осем медала от Държавния турнир „Купа Русе“

понеделник, 14 ноември 2022

Рекорден брой участници в дисциплината въздушен пистолет от цялата страна взеха участие в състоялия се на 12 и 13 ноември Държавен турнир “Купа Русе“. Състезанието се проведе в залата по спортна стрелба в ОУ „Никола Обретенов“ и бе под егидата на Община Русе.

Специални гости на събитието бяха зам.-кмета Енчо Енчев, Николай Лечев - треньор на столетието по спортна стрелба, както и треньор номер едно на България Христо Маринов.

Състезателите на русенския спортен клуб по стрелба „Локомотив“ станаха абсолютни шампиони, завоювайки общо 8 медала. Петър Иванов доминираше при юношите и бе награден от зам.-кмета Енчо Енчев с Купа Русе.

Младият талант на родната стрелба Дамян Илиев не остана незабелязан и получи приз “Спортен хъс” от треньора на столетието Николай Лечев.