„Сцена под звездите“ ще зарадва русенци с класика, рок и театър под открито небе

сряда, 26 юни 2024

Летният фестивал „Сцена под звездите“ 2024 ще радва за поредна година русенци с атрактивни класически и рок концерти, оперни, балетни и театрални представления, конкурси и изложби, детски арт-хепънинг и др. В програмата се включват Държавна опера – Русе, Драматичен театър „Сава Огнянов“, Биг Бенд Русе, общинската фондация „Русе – град  на свободния дух“, ОП „Русе Арт“, Международно дружество „Елиас Канети“, Съюзът на българските художници, Посолството на Австрия в България, Сдружение „Дунавско сияние“, Басейнова Дирекция „Дунавски региони“ и др.

Фестивалът ще се проведе от 28 юни до 31 юли с финансовата подкрепа на Община Русе.

Началото слага  спектакълът „Емоции от първа необходимост“ на ДТ „Сава Огнянов“. Постановката ще бъде представена на 28 юни (петък) от 21 ч. пред Доходното здание.

Пълната програма на фестивала можете да видите тук.